Transiidikeskusel oli üle pika aja rõõmustav kuu

 (3)
Muuga uue konteinerterminali avamine
Erik Laidvee, Anatoli Kanajev, Remo Holsmer, Ain KaljurandFoto: Andres Putting

Transiidikeskuse AS Muuga konteinerterminal käitles tänavu viie kuuga 80 139 TEU’d (TEU on 20-jalase konteineri tingühik), mis on 6,4% vähem kui 2015. aastal samal ajal. Konteinerites veetava kaubakoguse tonnaaž vähenes perioodi võrdluses 4%.

Transiidikeskuse AS üldkaubaterminal käitles viie kuuga 241 113 tonni tüki- ja puistekaupu, mis on 37,9 % enam kui möödunud aasta samal perioodil. Transiidikeskuse AS terminalide kogukaubakäive kokku oli 1 102 603 tonni, mis on 2,8% enam kui möödunud aasta samal perioodil.

Sarnaselt kogu transiidisektori langusele vähenes ka esimese viie kuuga ka Transiidikeskuse konteinerkäive ent ettevõttel oli ka põhjust rõõmustamiseks, teatas ettevõte.

“Võrreldes käesoleva ja möödunud aasta maid nägime 3,5% kasvu. See oli esimene positiivne kuu üle väga pika aja. Samuti on endiselt positiivne üldkaubavoo mahu kasv, mille tempo küll aeglustus ent aasta kokkuvõttes planeerime seal vähemalt 50% suurenemist. See on tulnud väga agressiivse müügitöö tulemusena,” tõdes Laidvee.

Sanktsioonide mõju kiuste jätkab ettevõte ka oma teenuste diversifitseerimist, et kaupade ida-lääs suunalise transiidivoo ajutist vähenemist kompenseerida.

“Aasta alguses käivitasime konteinerdepoo. Suudame sellega pakkuda konteineritele vajalikku hooldust – laiendame nüüd depoo teenuste nimekirja ja võimekusi ning taotleme tunnustust ka keerulisemate remonttööde teostamiseks. Et tulla Venemaa siseturu nõudluse langusest tugevalt välja, kavatseme oma tegevuskava järgselt jätkata intensiivset investeerimist,” lõpetades Laidvee.