Trichet: Itaalia ei või kärbetest taganeda

 (7)
Trichet: Itaalia ei või kärbetest taganeda
AFP/Scanpix

Euroopa Keskpanga juht Jean-Claude Trichet toonitab täna Itaalia majanduslehes Il Sole 24 Ore avaldatud intervjuus, et peaminister Silvio Berlusconi poolt läinud kuu algul avalikustatud säästukava elluviimine eelarve tasakaalustamiseks on „äärmiselt oluline“.

„Väga tähtis on, et avaliku sektori rahanduse olukorra parandamiseks seatud eesmärgid leiaksid kinnitamist ja täielikku rakendamist,“ ütles Trichet agentuuri Reuters vahendusel.

Itaalia parlament kinnitas säästukava läinud kuu alguses rekordtempos, et turge rahustada ning järsult tõusnud võlakirjaintresse uuesti alla tuua. Säästukava vastuvõtmise järel nõustus ka Euroopa Keskpank võlakirjaturul tugioste tegema, vahendas aripaev.ee.

Nüüd on Itaalia säästukava aga parlamendis parandamisel ja täiendamisel – muuhulgas on loobutud n.ö solidaarsusmaksu ideest Itaalia jõukaimatele kodanikele. Selle asemel lubas eile Itaalia senatis säästukava tutvustanud rahandusminister Giulio Tremonti tõhustada võitlust maksudest kõrvalehoidmisega (aastal 2008 võisid deklareerimata tulud Itaalia statistikaameti andmeil küündida 275 miljardile eurole).

Trichet eitab intervjuus, et keskpank on Itaalia valitsusele meetmete osas otseseid ettekirjutusi teinud, millest on riigis tõusnud äge poleemika.

Ekspressi konverents 2020