Trigon Dairy Farming laiendas aktsiakapitali


Trigon Dairy Farming laiendas aktsiakapitali
Joakim HeleniusFoto: Andres Putting

Ärimees Joakim Heleniusega seotud piimakarjakasvataja AS Trigon Dairy Farming emiteeris uusi aktsiaid nimiväärtusega üks miljon eurot.

Ettevõtte juht Ülo Adamson ütles BNS-ile, et aktsiakapitali suurendamine oli firmasisene tehing, millega ettevõtte omanik Trigon Agri märkis ise kõik uued aktsiad. "Selle suurendamisega ei kaasatud uusi investoreid, aga töötame selle nimel ja plaanime varsti lisakapitali kaasata ka välisinvestoritelt," märkis Adamson.

Pärast ühe miljoni uue aktsia emiteerimist on ettevõttel aktsiaid kokku 20,7 miljonit.

Praegu kuulub Trigon Dairy Farmingule kolmes farmis kokku 4000 piimalehma, kes toodavad kokku 28 miljonit kilogrammi piima aastas. Ettevõtte eesmärk on kolme-nelja aasta jooksul kasvatada piimalehmade arv 11 000 loomani.

Aprillis omandas Trigon Dairy Farming Väätsa Argo. Ettevõte teatas toona, et planeerib Väätsa ja Kaiu farmide arendamisesse investeerida ligikaudu 20 miljonit eurot ning viie aasta pärast peaks ettevõtte hinnangul farm tootma igapäevaselt umbes 48 miljonit kilogrammi piima aastas ehk umbes seitse protsenti Eesti piimatoodangust.

Trigon Dairy Farmingu emaettevõte, Eestist juhitav Trigon Agri on noteeritud Stockholmi börsil.