Trump ähvardas Venemaad ja Saudi Araabiat nafta tollitariifiga

 (32)
Trump ähvardas Venemaad ja Saudi Araabiat nafta tollitariifiga
nafta pumpamineFoto: Scanpix/ Reuters

USA president Donald Trump ütles pühapäeval, et ta võib kehtestada odava hinna tõttu nafta impordile väga kõrged tariifid.

Ta märkis, et tõenäoliselt ei pea ta seda tegema, kuna nafta hinnasõda pidavad Venemaa ega Saudi Araabia ei võida madalatest hindadest, kirjutas Reuters.

Varem ütles Trump, et ta usub, et Venemaa ja Saudi Araabia jõuavad kokkuleppele, mille kohaselt kärbitakse nafta ööpäevast toodangut kuni 15 miljoni barreli võrra. Maailma kütusenõudlus on COVID-19 tõttu kukkunud. Kumbki riik pole reageerinud Trumpi ütlusele, kuid Trump loodab, et ta ei pea hakkama kehtestama tariife.

„Kui ma pean, siis ma kehtestan tariifid,“ lausus Trump. „Ma usun, et ma ei pea tariife kehtestama, kuna Venemaa ega Saudi Araabia ei saa sellest kasu. Nafta ja maagaas on neile põhiline sissetulekuallikas ja seetõttu oleks see neile väga halb.“

USA on muutunud hiljuti maailma suurimaks naftatootjaks, mistõttu ta sattus ekspordi osas konkurentsi Venemaa ja OPECiga.

Kui nafta hind langeb, satuvad USA kõrge finantsvõimendusega kütusekompaniid pankrotiohtu ning nende töötajaid ähvardab koondamine.

Seotud lood:

Täna varem odavnenud nafta vahetas suunda. Venemaa riikliku fondi RDIF juht ütles CNBCile, et Venemaa ja Saudi Araabia on väga lähedal naftakokkuleppele.

„Ma arvan, et kõik saavad aru selle kokkuleppe tähtsusest, mis tooks stabiilsuse,“ lausus RDIFi juht Kirill Dmitriev. „Me oleme kokkuleppele väga lähedal.“

Täna toimunud OPEC+ kohtumine lükati edasi neljapäeva peale.

Nafta hind kukkus täna varahommikul üheksa protsenti, kuna OPECi kohtumise edasilükkamisest loeti välja, et nafta hinnasõda jätkub. Briti Brenti naftasordi hind tõusis korraks, ent langes siis taas 0,6 protsenti, 33,92 dollarini barrelist.

USA WTI nafta langes 2,3 protsenti, 27,98 dollarini barrelist.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!