Trump kelkis Fordi tehase Mehhikosse kolimise ärahoidmisega, kuigi Ford pole kavatsenudki kolida

 (12)
Trump kelkis Fordi tehase Mehhikosse kolimise ärahoidmisega, kuigi Ford pole kavatsenudki kolida
Foto: BRYAN WOOLSTON, REUTERS

USA presidendiks valitud Donald Trump võttis neljapäeval enesele au autootja Ford tehase säilitamise eest Kentucky osariigis ja selle Mehhikosse kolimise ärahoidmise eest. Ford ei ole aga kunagi kavatsenud kogu tehast ära kolida, ainult ühe selle tootmisliinidest, kirjutab Washington Post.

„Sain just kõne oma sõbralt Bill Fordilt, Fordi juhilt, kes teatas mulle, et jätab Lincolni tehase Kentuckysse – mitte Mehhikosse,“ kirjutas Trump Twitteris.

Veidi hiljem järgnes teine säuts: „Ma tegin Bill Fordiga rasket tööd, et hoida Lincolni tehast Kentuckys. Ma võlgnesin seda suurepärasele Kentucky osariigile nende usalduse eest minu vastu!“

Seotud lood:

Ford ei ole kunagi teatanud plaanist kolida Mehhikosse ei oma Kentucky veokitehast Louisville’is, kus toodetakse Lincoln Navigatorit, ega Louisville’i koostetehast, mis toodab Lincoln MKC-d ja Ford Escape’i. Neljapäeval tehtud avalduses teatas Ford, et Trumpile öeldi, et tühistatakse plaan kolida Mehhikosse vaid ühe mudeli – MKC – tootmine.

Firma teatas eelmisel aastal, et MKC tootmine viiakse Louisville’ist minema, kuigi ei teatatud, kuhu, aga ametiühingujuhid ütlesid, et see ei tähenda töökohtade kadumist Kentuckys, sest MKC tootmine asendatakse Escape’i tootmisega.