Trump: kui vaid poleks seda keskpanka, oleks aktsiaturg ehk 30 protsenti kõrgemal

 (19)
USA-TRADE/FARMERS
U.S. President Donald Trump gestures as he speaks in Kansas CityFoto: CARLOS BARRIA, REUTERS

Trumpi presidendiks valimise päevast 2016. aastal on USA aktsiaturg tõusnud 9,1 triljoni dollari ehk 35,6 protsendi võrra, teatas Wilshire Associates.

USA presidendile Donald Trumpile pole seda piisavalt. Ta ründas USA keskpanka, olles varemgi korduvalt torkinud sõltumatut institutsiooni, et see muudaks oma rahapoliitikat, laskmaks praegusel kiire majanduskasvu ajastul käiku kriisiaegsed majandusstiimulid, kirjutab MarketWatch.

„Rahanduspoliitilise karmistamise asemel peaks meil juba käima rahanduspoliitiline lõdvendamine," teatas USA president läinud nädalal. „Siis te alles näeksite raketti.“

Presidendile ei andnud USA keskpank ka nädalavahetusel rahu.

„Kui USA keskpank teeks oma tööd korralikult, oleks USA aktsiaturg 5000 kuni 10 000 punkti kõrgemal ja majanduskasv oleks kolme protsendi asemel üle nelja protsendi ja seda kõike praktiliselt inflatsioonivabalt,“ säutsus Trump laupäeval Twitteris, viidates aktsiaturu tõusu osas Dow Jonesi tööstuskeskmisele.

Trump tahab, et praegu teostaks USA keskpank samasugust ohjeldamatut rahatrükki nagu 2007-2009. aasta finantskriisi ajal, et siis võiks USA majandus kiiremini kasvada ja börs tõusta ehk isegi 30 protsenti, kirjutas Reuters.