TS Laevad asus parvlaev Piretit vastu võtma. Millal tuleb alus liinile?

 (10)
Parvlaev Piret
Parvlaev PiretFoto: TS Laevad

TS Laevad alustas Poola laevatehaselt Remontowa parvlaeva Piret vastuvõtmist, mis tähendab üleandmis-vastuvõtmise akti ja omandiõiguse ülemineku dokumentide vormistamist ning viimase osamakse tasumist.

TS Laevad poolt võtavad laeva vastu laevandusvaldkonna juht-juhatuse liige Mart Loik ning peakapten mereohutusjuht Jaanus Matso. Mart Loigu sõnul ollakse hetkel veel klassiühingu (DNV) poolt laevale vajalike sertifikaatide ootel.

„Poolas on kohal ka Veeteede Ameti esindaja, kes viib läbi laeva meresõiduohutuse alase auditit ajutise meresõiduohutuse korraldamise tunnistuse ( ISMC) väljastamiseks ning peab kinnitama laeva vastavuse kehtivatele nõuetele," lisas Loik.

Enne laevatehasest väljumist tuleb teha ka viimased ettevalmistused ehk läbi viia õppused meeskonnale, varustada laev vee, toiduainete ja kütusega. Laeva toob Eestisse kapten Ringo Koppel koos meeskonnaga.

Koduteed alustab Piret eeldatavasti käesoleva nädala lõpus. Teekond Poola laevatehasest Eestisse võtab orienteeruvalt ööpäeva. Liinile mineku ettevalmistamiseks saabub laev Eestis esmalt Tallinna Vanasadamasse.

Parvlaev Piret hakkab reisijaid teenindama Virtsu -Kuivastu liinil ning kõigi eelduste kohaselt asub laev liinile aprilli teises pooles.

Türgi laevatehasest Eesti poole teel olev parvlaev Tiiu on täna õhtul jõudmas Kieli kanalisse ning heade ilmastikutingimuste korral võib juhtuda, et kaks parvlaeva Tiiu ja Piret jõuavad üheaegselt Eesti vetesse.