TS Laevad sai poolakatelt ja türklastelt hilinenud laevade eest miljoneid eurosid trahviraha

 (50)
Leiger Rohuküla sadamas
Leiger Rohuküla sadamasFoto: Ilmar Saabas

"Aktuaalse kaamera" andmeil maksid Poola ja Türgi laevatehased parvlaevade hilinemise eest kokku umbes 11 miljonit eurot trahvi, vahendab rahvusringhäälingu uudisteportaal.

Remontowa laevatehas, kus valmisid Tõll ja Piret, maksis väidetavalt enam kui kuus miljonit eurot trahvi. Leigeri ja Tiiu ehitanud Sefine laevatehasel tuli aga maksta enam kui neli miljonit eurot.

Kõik neli uut parvlaeva pidid esialgsete plaanide järgi tööd alustama oktoobrist. Kuna nii ei läinud, pidi Tallinna Sadam kulutama miljoneid eurosid asenduslaevade leidmiseks.

Kõige kulukam oli parvlaeva Hiiumaa rentimine aastaks ajaks, mille eest tuli maksta rohkem kui kuus miljonit eurot, sest omanik Olav Miil polnud lühema perioodiga nõus.

Lisaks peab Tallinna Sadam maksma seoses laevade hilinemisega trahvi majandusministeeriumile. Padari sõnul katab aga trahviraha varulaevadele kulunud summad.

Aastaks renditud Hiiumaad Tallinna Sadamal nüüd enam vaja ei ole. "Otsime võimalust, et ehk on võimalik suveks kuskile välja prahtida," ütles TS Laevad juht Kaido Padar.

Loe pikemalt ERR-st!