MTA peadirektori Marek Helmi sõnul on erasektoriga hea koostööd teha. „Nähes, et MTA suudab tulemusi saavutada, on tubakaettevõte valmis kontrolliseadmetesse investeerima. Tubakatootjate kasu on  salakaubitsejatelt tagasivõidetud turuosa, riigi huvi on sellelt
turuosalt maksude laekumine,“ rääkis Helm. 

„Riigieelarvest ressursside jagamisel võiks rohkem ka sarnaselt erasektoriga toimida – raha
eraldatakse siis, kui suudad oma eesmärke saavutada,“ lisas ta.

Alates 2012. aastast on MTA jõulisemalt salasigarettide turgu kontrollinud ning uuringufirma Nielsen tühja paki uuringu kohaselt on võõrkeelse terviseohu hoiatusega sigaretipakkide osakaal langenud 25,3 protsendilt juba alla 20 protsendi, samal ajal on kasvanud salasigareti paki hind salaturul.

Philip Morris Eesti (PME) poolt makstav toetus võimaldab soetada uusi salakauba otsimiseks vajalikke seadmeid, näiteks endoskoope, tihedusemõõtjaid jms, millega on võimalik otsida salakauba peidikuid näiteks sõidukite kerekonstruktsioonide seest. 

MTA tollivaldkonna salasigarettide vastu võitlemisega seotud investeeringutest arvestatava
osa katavad viimastel aastatel just tubakaettevõtted. Viimati aitas PME ametit septembris, kui rahaliselt toetati nelja uue tubakakoera ostmist ja koolitamist. 

Selgi korral edastab PME ametile rahalise toetuse tehnilise varustuse soetamiseks. „Eraettevõtete poolne panustamine võib esmapilgul tunduda ootamatu, kuid võitlus salakaubaga ning tubaka
salaturuga nõuab vahendeid,“ rääkis Helm.

„Sõlmitud toetusleping viib era- ja avaliku sektori koostöö salasigarettide vastases võitluses uuele tasemele. Salasigaretid kahjustavad nii meie äritegevust kui ka riigieelarve laekumisi Eestis,"
sõnas Philip Morrise Balti riikide tegevjuht Alberto Bernardi.

MTA hinnangul oli sigarettide salaturu maht mullu ligi 15 protsenti ning selle tõttu jäi riigil saamata umbes 25 miljonit eurot tubakaaktsiisi ja 5 miljonit eurot käibemaksu.