Tuleval aastal vahetavad kroone eurodeks keskpanga muuseum, Swedbank ja SEB

 (16)
Tuleval aastal vahetavad kroone eurodeks keskpanga muuseum, Swedbank ja SEB
Foto: Ilmar Saabas

Tuleval aastal jätkavad peale keskpanga muuseumi kroonide vahetamist eurodeks keskkursiga 15,6466 ja teenustasuta Swedbanki ning SEB panga sularahakontorid üle Eesti. Üle-järgmisest aastast saab kroone eurodeks vahetada vaid Eesti Pangas.

Kuna inimestel on jätkuvalt huvi kroonide eurodeks vahetamise vastu kommertspankades, pikendas Eesti Pank vastavaid lepinguid Swedbanki ja SEB pangaga veel üheks aastaks, teatas Eesti Pank.

Siiski näitavad pankade kaudu tagastatavad summad suurema huvi raugemist ja nii pakuvad kommertspangad kroonide vahetamise teenust veel järgmise ehk 2013. aasta lõpuni.

„Tänaseks oleme tänu kommertspankade kaasabile vahetanud kroone eurodeks kogu Eestis pea kaks aastat ja pangad jätkavad selle teenuse pakkumist ka veel järgmisel aastal. Eesti Pank vahetab kroone Tallinnas Eesti Panga muuseumis igavesti.

Selleks peab aga muuseumisse kohale tulema. Me loodame väga, et maapiirkondade inimesed, kes soovivad veel kodus olevaid kroone vahetada, kasutavad seda võimalust järgmise aasta jooksul endale lähimas pangakontoris,“ rääkis Eesti Panga sularaha- ja turvaosakonna juhataja Rait Roosve.

Roosve lisas, et teistes euroala riikides on keskpangad krediidiasutuste vahendusel rahvusvaluutat regionaalselt vahetanud kaks kuud kuni pool aastat.

„Eestis oleme saavutanud tänu koostööle krediidiasutustega suurepärase tulemuse ja saame kroonide vahetamise teenust pakkuda inimestele võimalikult mugaval viisil kolm aastat. Regionaalne kroonide vahetamine saab 2013. aastaga küll läbi, kuid Eesti Pangas saab seda teha tähtajatult,“ rõhutas Roosve.

Üle-järgmisest aastast saab kroone eurodeks vahetada keskkursiga, teenustasuta ja piiramatus koguses Eesti Panga muuseumis Tallinnas.