Tuntud firmad pääsesid suhkrutrahvist

 (14)
Suhkur
SuhkurPostimees/Scanpix

Põllumajandusministeerium loobus osadele nimekatele ettevõtetele suhkrutrahvi määramisest, kui nad suutsid tõestada liigse laovaru põhjendatust.

Eesti Päevalehe andmetel jäeti 228 laoseisu deklareerinud ettevõttest 150-le trahv määramata. Osadelt polnudki üleliigset varu avastatud. Teised aga pääsesid mõjuvatel põhjustel.

Pääsenute seas on näiteks Paulig Baltic, Estover, Prisma Peremarket, E-Piim, Tallegg, Kalev, Valio Eesti, Võru Juust, Saaremaa Liha- ja Piimatööstus, Saku Õlletehas ja kümmekond tarbijaühistut.

Eksminister Taavi Veskimägi hinnangul jääb arusaamatuks, miks põllumajandusminister Ester Tuiksoo käskkirjaga jäeti mõne ettevõtte liigne kogus ja seega ka trahv määramata.

Deklaratsioonide andmeid analüüsiti anonüümselt. Põllumajandusministeeriumi osakonnajuhataja asetäitja Ene Maadvere sõnul oli trahvist vabastamine võimalik näiteks juhul, kui ettevõtte tootmis- ja töötlemismaht oli oluliselt kasvanud või laovaru oli tekkinud enne 2003. aasta kolmandat kvartalit.

Väga paljud ettevõtted ei osanudki trahvist pääsemise võimalust kasutada. Ka ministeerium omalt poolt ei pakkunud vabatahtlikult seda võimalust.