Türgi president käitub nagu Savisaar võiladude avamisel

 (9)
Türgi president käitub nagu Savisaar võiladude avamisel
sibuladFoto: Scanpix/ Reuters

Edgar Savisaar lasi sisse murda 1992. aastal võiladudesse, kuna või olevalt müügilt kadunud ja süüdi on kokkuahnitsejad, kes kunstlikult tekitasid defitsiidi ja tõstsid järsult hinda. Võid siiski ei leitud.

Maailmas pole midagi uut. Türgi valitsus ja president süüdistasid sibulahinna 51 protsendises tõusus sibula kokkuahnitsejaid. Türgi valitsus organiseeris ladudesse tungimist, kus kasvatajad ja diilerid hoiavad sibulaid, süüdistades neid sibulate kokkuahnitsemises ja hinnatõusus, kirjutab Bloomberg.

„Me oleme näinud ladusid puistates kuidas nad kuhjavad sibulaid kokku,“ tsiteeris Anadolu agentuur president Recap Tayyip Erdogani läinud kuul öeldut. Türgi põllumajandusminister Bekir Pakdemirli hoiatas, et valitsus hakkab jahtima sibulaopportuniste.

Türgi valitsus kasutab inflatsioonivastases võitluses ebatavalisi meetodeid. Lisaks ladude läbiotsimistele on munitsipaalpolitsei teinud üllatusvisiite supermarketitesse, otsides läbi lette ja esitades poejuhtidele hoiatusi.

Hurriyet kirjutas 26. novembril, et Türgi sõdurid tegid vihje peale läbiotsimise laos, kust leiti 1300 tonni sibulaid. Munitsipaalpolitsei esitas kuriteokahtluse kolme kahtlusaluse suhtes süüdistusega tahtlikus hinnamanipuleerimises. Valitsus konfiskeeris sibulad.

Ajaleht Hurriyet aga leidis, et osalt võivad olla sibulapuuduses süüdi sibulahaigused.