Statistikaameti teates suurenes nii välis- kui ka siseturistide arv.

Majutusettevõtetes peatus 295 400 välisturisti, mis oli 1% enam kui eelmise aasta juulis. Ligi 63% turistidest saabus naaberriikidest Lätist, Soomest ja Venemaalt. Viiel eelneval kuul vähenenud Soome turistide arv kasvas juulis 3%.

Jätkuvalt väheneb Venemaalt saabuvate turistide arv, juulis peatus majutusettevõtetes 22% vähem Venemaa turiste kui eelmise aasta samal kuul. Läti turistide arv suurenes viiendiku võrra.

Eesti turismi suurematest partnerriikidest saabus eelmise aasta juuliga võrreldes rohkem turiste Saksamaalt, Leedust, Hispaaniast ja Suurbritanniast. Vähem turiste saabus Rootsist, Norrast, Prantsusmaalt ja Poolast. Jätkuvalt suureneb Aasia riikidest saabunud turistide arv.

Üle kolmandiku moodustab siseturism

Pea 36% majutusettevõtete klientidest olid siseturistid. Siseturiste peatus majutusettevõtetes 163 400, mida oli 10% rohkem kui eelmise aasta juulis.

Siseturistidest 69 protsenti olid puhkusereisil ja 15% tööreisil. Umbes viiendik siseturistidest peatus Harju maakonna, 14% Pärnu maakonna, 11% Saare maakonna ja 8% Ida-Viru maakonna majutusettevõtetes.

Harju ja Saare maakonna majutusettevõtetes peatus rohkem siseturiste kui eelmise aasta juulis (vastavalt 14% ja 15%). Pärnu maakonna majutusettevõtetes jäi siseturistide arv mullusele tasemele, Ida-Viru majutusettevõtetes aga vähenes 6%.

Juulis pakkus külastajatele teenust 1308 majutusettevõtet. Külastajate käsutuses oli 22 800 tuba ja 54 200 voodikohta. Täidetud oli 59% tubadest ja 52% voodikohtadest.

Ööpäev majutusettevõttes maksis juulis keskmiselt 34 eurot ning jäi mullusele tasemele. Ööpäeva maksumus oli Eesti keskmisest kõrgem Harju ja Pärnu maakonnas, kus ööpäev majutusettevõttes maksis vastavalt 39 ja 38 eurot. Saare maakonnas maksis ööpäev majutusettevõttes 31 eurot ja Ida-Viru maakonnas 29 eurot.