Ujulate ja spordiklubide avamine spaasid veel järjele ei aita

 (6)
Soojaveebasseine spaad veel avada ei tohi.
Soojaveebasseine spaad veel avada ei tohi.Foto: Rene Türk, V Spaa- ja Konverentsihotell

Kuigi ka spaadel lubatakse esmaspäevast avada ujulad või spordiklubid, ent mitte saunu ega ülejäänud spaaosa, mis ettevõtjate sõnul neid järjele ei aita. Piirangute erinevuse tõttu on karta, et lõõgastuste otsijad siirduvad hoopis Lätti, vahendab ERRi uudisteportaal saadet "Aktuaalne kaamera".

"Kui me esmaspäevast avame, siis me juba ette teame, et me avame miinusega, sest ujujad ja sportlased paraku ikkagi rahaliselt sisse ei too, sest ilmselgelt ei tule puhkaja meie juurde, ilmselgelt ei tule ka pered meie juurde, sest ainult basseinist on nendele vähe," rääkis "Aktuaalsele kaamerale" Kalev Spa veekeskuse müügijuht Meeli Eelmaa.

Spaad on olnud kinni alates märtsist ja nii kaua pole neil olnud ka sissetulekut. Valitsusele ekspertinfot jagava teadusnõukogu juht, viroloogiaprofessor Irja Lutsar ütles teisipäeval "Aktuaalsele kaamerale", et koroonaviirus kloorivees ei levi ega tee seda tõenäoliselt ka kuumas saunas. Kuigi esmaspäevast, 18. maist tohivad spaad avada enda ruumides asuvad spordiklubid ja ujulad, peavad nad saunade avamist ootama 1. juunini. Avada ei tohi veel ka soojaveebasseine ega mullivanne.

Naaberriik Läti on käitunud teisiti. Seal polnud spaade sulgemine kohustuslik, kuid osa neist pani oma uksed viiruse leviku ajaks ise kinni, nagu näiteks Jurmala spaa. Nende põhiklientuur on Venemaalt, kuid klientide seas on ka Läti, Eesti ja Leedu turistid. Et kolme naaberriigi piirid avati taas reisimiseks, on ka spaad uksi avamas.

Seotud lood:

Loe lähemalt ERRi uudisteportaalist või vaata juuresolevast saateklipist.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!