Ukraina keevitajate maaletooja: rangem kontroll meid ei sega

 (20)
Keevitaja
KeevitajaFoto: Sven Arbet

Kuigi siseminister Mart Helme (EKRE) andis eelmise nädalal teada, et tahab tugevdada kontrolli siia toodava välistööjõu üle, ütleb iga-aastaselt sadu Läti ja Ukraina töölisi Eestisse toova Hansavest juht Jüri Kulbin, et tööjõurendi näol on tegemist üsna uue valdkonnaga, kus esineb kasvuraskusi, kuid rangem kontroll ei pruugi nende ärile tingimata halb olla, vahendab portaal Geenius.

“Tervikuna on ebaseaduslik töötamine õige probleemipüstitus, ei ole vahet kas Eesti või väljastpoolt Eestit tulev töötaja," rääkis keevitajad ja CNC-pingi operaatorid välismaalt Eestisse toov Kulbin, kes viitas sellele, et pigem on küsimus, kuidas seda teha.

Tema sõnul toob täiendav kontroll valdkonna üle küll täiendava halduskoormuse ja kulude kasvu, kuid kui see aitab vähendada ebaseadusliku konkurentsi, siis pole tema sõnul viga midagi.

“Mitte ainult tore, aga ka vajalik oleks, kui riik astuks siiski ka dialoogi valdkonna esindajatega, et jõuda koostöös parima lahenduseni, kutsuks osapooli ümarlaua koosolekutele ja töögruppidesse," lausus Hansavesti juht.

Loe pikemalt Geeniuse portaalist.