Ukraina kuulutas Vene võlgade tagasimaksmisele välja moratooriumi

 (41)
Ukraina kuulutas Vene võlgade tagasimaksmisele välja moratooriumi
Foto: SERGEI SUPINSKI, AFP

Ukraina kuulutas Venemaale võlgade tagasimaksmisele välja moratooriumi, mis puudutab Viktor Janukovõtši ja Mõkola Azarovi 2013. aastal võetud kolme miljardit dollarit ning Ukravtodori ja konstruktoribüroo Južnoje võlgu Vene pankade ees, teatas valitsuse istungil peaminister Arseni Jatsenjuk.

Kogu moratooriumi alla kuuluv summa ületab 3,58 miljardit dollarit, vahendab UNIAN.

„Ukraina valitsus kehtestab moratooriumi niinimetatud „Vene võla“ tagasimaksmisele. Tuletan juba mitmendat korda meelde, et Ukraina viis läbi võlakohustuste restruktureerimise adekvaatsete kreeditoridega, kes võtsid vastu Ukraina poole tingimused ja ettepanekud. Seoses sellega, et Venemaa on keeldunud vaatamata meie arvukatele katsetele kirjutada alla restruktureerimiskokkulepe meie ettepanekuid vastu võtmast, kehtestab ministrite kabinet moratooriumi 3,075 miljardi dollari Vene laenu tagasimaksmisele ning täiendavalt kehtestab moratooriumi 507 miljoni USA dollari tagasimaksmisele konstruktoribüroo Južnoje ja ettevõtte Ukravtodor eest, mis on nende kompaniide võlad Vene pankade ees,“ ütles Jatsenjuk UNIAN-i vahendusel.

Jatsenjuk rõhutas, et alates tänasest päevast nende võlgade tagasimaksmine kogusummas 3,582 miljardit dollarit peatatakse „kuni Ukraina restruktureerismiettepanekute või vastava kohtuotsuse vastuvõtmiseni“.

„Taas rõhutan, et me oleme valmis kohtuprotseduuriks Vene poolega,“ ütles Jatsenjuk.