Üks autotootja teise järel peatab Euroopa tehastes töö

 (31)
Fordi sõidukid
Fordi sõidukidFoto: Scanpix/ Reuters

Mitu autotehast peatavad ajutiselt Euroopa tehastes tootmise.

Ford teatas eile, et nad peatavad Hispaanias Valencia tehases nädalaks töö, kuna kolme töötaja koroonaviiruse testid näitasid positiivset tulemust. „Meil on viimase 24-tunni jooksul kolm positiivset COVID-19 testi tulemust Valencia tehases,“ märkis ettevõte.

Tegemist on Fordi ühe suurema tehasega väljaspool Ühendriike, kus töötab enam kui 7000 töötajat ja toodetakse aastas enam kui 400 000 sõidukit. Tehases toodetakse Mondeo ja Galaxy mudeleid, kirjutas Reuters.

Volkswagen teatas pühapäeval, et nad valmistuvad peatama tootmise Bratislavas asuvat tehases. Slovakkia kuulutas seoses koroonaviirusega välja eriolukorra.

Pühapäeva hommikul teatas Slovakkia peaminister Peter Pellegrini, et tehases võib olla levinud koroonaviirus. Volkswagen on Slovakkia erasektori suurim tööandja.

Volkswagen ei kommenteerinud, kas tegu on positiivse kroonaviiruse juhtumiga nende tehases. Samas teatati, et täna algab tehases töö peatamise protsess.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!