Üldteenuse marginaalide hind tõusis kuuga kõvasti

 (7)
Elekter
ElekterFoto: Eero Vabamägi

Hinnavõrdlusportaali Energiaturg.ee andmetel tõusis üldteenuse osutajate avaldatud üldteenuse marginaalide keskmine hind veebruaris võrreldes jaanuariga 11 protsenti. Energiaportaali sõnul on kõige kallima ja odavama üldteenuse marginaali vahe kaheksakordne.

Kõige soodsam üldteenuse marginaal oli veebruaris nii nagu jaanuariski võrguettevõtjatel Maardu Elekter AS ning AS Anne Soojus, 0,24 senti/kWh koos käibemaksuga. Kõige kallim marginaal oli OÜ Kuvartil, 1,86 senti/kWh koos käibemaksuga, mis oli jaanuari marginaaliga võrreldes tõusnud 0,3 senti, teatas portaal pressile.

Suurimate üldteenuse osutajate Eesti Energia üldteenuse marginaal 0,72 senti/kWh ja Imatra Elekter marginaal 0,91 senti/kWh kuulusid veebruaris keskmisest kallimate üldteenuse marginaalide hulka. VKG Elektrivõrgud marginaal 0,49 senti/kWh koos käibemaksuga oli seevastu veebruaris üks soodsamatest üldteenuse hindadest.

Energiaturg.ee tegevjuhi Moonika Kukke sõnul oli kolme suurima võrguettevõtja üldteenuse lõpphind tarbijale veebruaris siiski soodsam kui jaanuaris, kuna marginaal on vaid väike osa lõpphinnast ja põhiosa moodustav kaalutud keskmine börsihind langes keskmiselt kuus protsenti võrreldes jaanuariga.