Üle kolmandiku tööandjatest plaanib järgmisel poolaastal palka tõsta Kas ka sinu firma?

 (21)
Pure line jäätisetehas
Foto on illustratiivneFoto: Andres Putting

35,9% tööandjatest plaanib järgmisel poolaastal palku tõsta. Enim võivad palgatõusu oodata õigusala-, turva-, toitlustuse- ning infotehnoloogia valdkonna töötajad, kus palku kavatseb lähitulevikus tõsta üle 45% tööandjatest, selgus CV Keskuse tööturu-uuringust.

Keskmisest optimistlikumalt prognoosivad palgatõusu ka haridus-, elektroonika-/telekommunikatsiooni-, tervishoiu-/sotsiaaltöö-, tööstus-/tootmise, finants-, müügi- ning mehaanika ja tehnika valdkonna tööandjad, kus palku kavatseb tõsta enam kui 38% vastanutest.

30,3% tööandjatest kavatseb oma töötajate palku tõsta mitte enam kui 10%. Eelmisel aastal oli sama näitaja 30,5%. Enam kui 10%-list palgatõusu plaanib aga 5,6% vastanutest ning võrreldes eelmise aasta näitajaga (7,6%) on optimistlikum palgatõusuplaan vähenenud. Kasvanud on ka konkureerivate ettevõtete surve, mis peegeldab tööturul töötajate üleostmist.

Ka selle aasta kolmanda kvartali palgapakkumised näitasid kerget palgatõusu, kasvades võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 5%. Keskmine palgaootuste kasv oli väheke aeglasem, tõustes võrreldes eelmise aasta kolmanda kvartaliga 2,3%, 1141,20 euroni.