Üleilmne makseplatvorm laieneb ka Eestisse

 (8)
Stripe'i kaasasutaja John Collison
Stripe'i kaasasutaja John CollisonFoto: JACQUES DEMARTHON, AFP/Scanpix

Ameerika päritolu üleilmne makseplatvorm, mille väärtuseks hinnatakse 22,5 miljardit dollarit, laiendab pärast kümmet tegevusaastat oma tegevust veel seitsmesse Euroopa riiki, sealhulgas Eestisse.

Maailma üks kiiremini arenevaid tehnoloogiaettevõtteid, üleilmne makseplatvorm Stripe alustab tänasest ametlikult tegevust ka Eesti turul. Stripe võimaldab veebiettevõtetel alustada, kasvatada ja laiendada oma äri üleilmselt ning võtta vastu makseid üle kogu maailma.

Stripe haldab igal aastal miljardeid dollareid, teenindades miljoneid ettevõtteid – nii idufirmasid kui ka suurettevõtteid nagu Google, Amazon, Uber ja Shopify. Eesti ettevõtted nagu Click & Grow ja WeCode juba kasutavad Stripe'i, et pakkuda oma kaupu ja teenuseid klientidele üle kogu maailma.

“Eestis on palju ettevõtlikkust ja tehnoloogilist oskusteavet ning oleme veendunud, et Eesti ettevõtete globaalne laienemine jätkub ka läbitulevikus,” ütleb Stripe’i Kesk- ja Ida-Euroopa, Lähis-Ida ja Aafrika regiooni juht Felix Huber. „Stripe soovib suurendada loovate ja ambitsioonikate Eesti ettevõtetele ekspordivõimalusi.”

Vaid mõne hiireklõpsuga üleilmseks äriks

Alates tänasest saavad Eesti ettevõtted hakata vastu võtma makseid enam kui 130 valuutas vaid 10 minutiga. Eestisse laienemisega annab Stripe nendele ettevõtetele juurdepääsu oma globaalsele makse- ja arveldusvõrgustikule.

Seotud lood:

Lisaks maksete vastuvõtmisele saavad ettevõtted kasutada Stripe’i ka oma raamatupidamisarvestuses, arveldamiseks, väljamaksete tegemiseks kolmandatele osapooltele ja äritegevuse optimeerimiseks mobiilimaksete valdkonnas - kõik ühelt tsentraliseeritud näidikulaualt. Lisaks saavad Stripe’i kasutajad juurdepääsu ka sellistele mobiil- ja digimaksete teenustele, nagu Apple Pay ja Google Pay.

Ettevõtetele, mis soovivad müüa oma tooteid ja teenuseid klientidele üle kogu maailma on lisaks mitme valuuta käsitlemisele üks suurimaid probleeme just online-pettused. Stripe kasutab kõrgtehnoloogilist masinõpet, et pakkuda parimat võimalikku kaitset ja turvameetmeid, et kaitsta Eesti ettevõtteid ja nende kliente pettuste eest.

Kuna üha rohkem äritegevust liigub veebi, kasvab kiiresti ka uut tüüpi veebiäride arv, sealhulgas turuplatsid, ühisrahastus- ja tellimisettevõtted. Stripe annab Eesti tarkvaraarendajate ja ettevõtjate käsutusse vajalikud tööriistad, et nad saaksid osaleda järgmise laine veebihiiglaste arengus.

"Stripe tagab teile tõeliselt sujuva kogemuse. Seda on lihtne seadistada ja integreerida erinevate veebiplatvormidega, see toetab hästi rakendusliidest ja kliendibaase ja on äärmiselt kasutajasõbralik," ütles Helen Vellemaa, Click & Grow finantsjuht. Click & Grow arendab, toodab ja müüb taimekasvatussüsteeme.

"Otsisime kuude kaupa paindlikku makseplatvormi, mida saaks sujuvalt integreerida meie veebipõhise rahaülekandeteenusega. Stripe'i paindlik rakendusliides andis meile võimaluse kujundada oma kassakogemust täpselt nii, nagu me seda ette kujutasime. Pärast Stripe'iga liitumist lõpetasime otsingud, mõistes, et olime leidnud, mida me vajasime," sõnas Manos Kalaitzoglou, Eestis registreeritud tarkvaraettevõtte Arcweave’i asutaja ja tegevjuht.

Arcweave OÜ müüb oma põhitoote, mänguarendajate tootlikkuse tõstmisele suunatud pilvepõhise disaini- ja projekteerimislahenduse Arcweave kuupõhiseid ja iga-aastaseid tellimusi. Ettevõtte põhikliendid on sõltumatud ja keskmise suurusega või suured mänguarendajad ja -tootjad. Kliendid teevad tellimuse ostmisel koheselt makse koos igakuise või iga-aastase arveldamisega vastavalt valitud tellimuse tüübile.

"SheCode’I maksete töötlemise töökorraldus sai ilusti paika pärast liitumist Stripe’iga. Lahendus on olnud väga töökindel ja arendajasõbralik, mis on teinud meil oluliselt lihtsamaks pakkuda rohkem erinevaid programmeerimisalaseid koolituskursusi naistele üle maailma,” kommenteeris Matt Delac, rahvusvahelise start-up ettevõtte SheCodes (WeCode OÜ) tegevjuht. SheCodes õpetab üle maailma naisi programmeerima.

Peidetud tasusid ei ole

Stripe’i hinnakujundus ei sisalda seadistustasusid, kuutasusid ega peidetud tasusid. Eesti vahendustasud algavalt tasemelt 1,4% + 0,25 eurot iga õnnestunud kaardimakse eest.

Stripe on tehnoloogiaettevõte, mis arendab ja toetab veebimajanduse taristut. Stripe’i tarkvara veebimaksete vastuvõtmiseks ja tehniliselt keerukate finantstoimingute tegemiseks on kasutusel igas suuruses ettevõtetes - alates idufirmadest kuni börsil noteeritud ettevõteteni - enam kui 100 riigis.

Stripe aitab ettevõtetel alustada äritegevust, kasvatada oma käivet, laieneda kiiremini uutele turgudele ja käivitada uusi ärimudeleid. Pikas perspektiivis on Stripe'i eesmärgiks kasvatada veebimajanduse SKTd.