Üllatus: USA kõige kõrgemalt tasustatud firmajuht on just see mees

 (4)
GoPro juht Nick Woodman.
GoPro juht Nick Woodman.Foto: Scanpix, AP

Mis te arvate, kes oli mullu kõige suurema tasu saanud USA fimajuht? Apple juht Tim Cook? Oracle kaasasutaja ja juht Larry Ellison? Microsofti juht Satya Nadella? Vale vastus. Bloombergi analüüsi kohaselt oli see 39-aastane kaameratootja GoPro juht Nick Woodman.

Veidi aega enne ettevõtte börsile minekut eelmise aasta juunis sai Woodman aktsiaboonuse, mille väärtus aasta lõpu seisuga oli 284,5 miljonit dollarit.

USA väärpaberijärelevalvele teatas GoPro, et Woodman on ettevõtte strateegilise suuna hoidmisel, ettevõtte üldjuhtimises ning arendus- ning uurimistegevuses kriitilise tähtsusega.

Analüütikud ootavad, et GoPro käive peaks sel aastal kasvama 24 protsenti 1,73 miljardi dollarini ning aktsia kohta teenitav kasum kasvama aastatagusega võrreldes 4 protsenti 1,38 dollarini.

Aga on ka skeptikuid. Nimelt on aktsiahinna langusele mängijate, aktsia langusest kasu lõikajate ehk nn lühikeseks müünute käes 62% ettevõtte vabalt kaubeldavatest aktsiatest.

Ettevõtte aktsiate hind on sel aastal kukkunud ligi 30% ning viimase 52 nädala kõrgeima tasemega võrreldes on kaotus üle 50%. Ettevõtte turuväärtus on 5,75 miljardit dollarit.

Ekspressi konverents 2020