Urve Palo kutsub kokku ümarlaua pangateenuste kättesaadavuse teemal

 (19)
Eesti parima mobiilirakenduse konkurss 2014
Majandus- ja taristuminister Urve PaloFoto: Andres Putting

Majandus- ja taristuminister Urve Palo kutsub kolmapäevaks kokku ümarlaua, et arutleda pangateenuste kättesaadavuse üle maapiirkondades.

„Kohtusin läinud nädalal kaks korda Swedbanki peadirektori Priit Perensiga ja väljendasin tõsist muret pangakontorite sulgemise plaani pärast. Olen seisukohal, et sotsiaalselt vastutustundlik ettevõte mõtleb laiemalt kui ainult kohalike kontorite tasuvus. Mul on hea meel, et jõudsime kokkuleppele ja Swedbank teatas pärast meie kohtumisi otsusest maapiirkondade kontoreid mitte sulgeda ja otsida koostöös omavalitsustega alternatiivseid lahendusi,“ ütles Palo.

Palo sõnul ei lahenda ühe panga ühekordne otsus siiski veel kogu probleemi ja püsivamate lahenduste otsimiseks kutsub ta kokku ümarlaua.

„Olukord, kus inimestele vajalikud teenused maapiirkondades lõpetatakse, vajab laiapõhjalist arutelu. Teenustest ilmajäämine ei puududa ainult külasid, vaid linnu ja ka lausa maakonnakeskusi,“ ütles minister. „Eelmise nädala kogemus näitas, et alati ei ole vaja hakata olukorda reguleerima seadusandja tasemel, vaid eri osapoolte hea tahte korral on võimalik kokkuleppeid otsida ja leida ka muul moel,“ lisas ta.

Ümarlauale on kutsutud Swedbank, SEB Pank, Pangaliit, Eesti Pank, Eesti Post, Tarbijakaitseamet, Eesti Maaomavalitsuste Liit ja Eesti Linnade Liit.