Urve Palo: riik ei solgi üüriturgu, vaid laseb hindadest õhu välja

 (65)
Urve Palo: riik ei solgi üüriturgu, vaid laseb hindadest õhu välja
Urve PaloFoto: Ilmar Saabas

Endine ettevõtlusminister ja praegune riigikogu majanduskomisjoni liige Urve Palo (SDE) kaitseb oma erakonna ideed, mille kohaselt riiklike üüripindade ehitamine peaks elavdama maapiirkondade ja väikelinnade ettevõtluskeskkonda ning võimaldama madalapalgalistel suuremates linnades jalgu alla saada.

Ta ei pea riiklike seda mitte turusolkimiseks, vaid suuremates linnades amortiseerunud elupindade üürihindadelt õhu väljalaskmise ventiiliks, kirjutas ERRi uudisteportaal.

Ettevõtlusminister Liisa Oviir (SDE) tuli sel nädalal välja jutuga riiklike üüripindade ehitamisest, mis on ka koalitsioonileppe osa. Pindi Kinnisvara partner Peep Sooman nimetas seda plaani kõige rumalamaks, mida ta viimasel ajal on kohanud ning nimetas seda otsesõnu turusolkimiseks, kuid Oviiri erakonnakaaslane, eelmine ettevõtlusminister Urve Palo Soomani hinnanguga ei nõustu.

"Eestis on enamik eluasemeid ehitatud üldiselt enne 90ndaid aastaid ja väga amortiseerunud. OECD raporti kohaselt on Eesti inimeste üks suuremaid probleeme vananenud ja mittekaasaegne eluase. Kui vaatame ringi EL-is, siis näeme, et riigid tegelevad väga aktiivselt eluasemetega ja Eesti on siin mitte heas mõttes erand," selgitas Urve Palo Vikerraadio saates "Uudis+".