USA ähvardab Prantsusmaad tollitariifidega muu hulgas juustule ja vahuveinile

 (6)
USA ähvardab Prantsusmaad tollitariifidega muu hulgas juustule ja vahuveinile
Foto: WALLACE WOON, EPA

USA kaubandusametnikud tegid eile ettepaneku tollitariifide kehtestamiseks Prantsuse kaupadele, kui avaldasid raporti, milles leitakse, et Prantsusmaa uus digitaalteenuste maks, mis puudutab suuri Ameerika tehnoloogiaettevõtteid nagu Facebook või Google, kujutab endast kaubandustõket.

Ettepaneku järgi kehtestatakse USA tollid kümnetele toodetele, sealhulgas juustudele, ilutoodetele, käekottidele, vahuveinile ja portselanile, vahendab CNN.

Kuni sajaprotsendised tariifid kehtestatakse umbes 2,4 miljardi dollari väärtuses Prantsuse kaupadele, teatas USA kaubandusesindaja büroo.

Raport ja pakutud tariifid võivad tekitada veelgi suurema tüli Euroopa Liidu liikmesriikide ja USA presidendi Donald Trumpi vahele, kes juulis ähvardas Prantsusmaad olulise vastutegevusega, kui Prantsusmaa oma digitaalteenuste maksuga edasi liigub.

Prantsusmaa võtab suvel heaks kiidetud maksuga riigis digitaalteenuseid pakkuvatelt ettevõtetelt kolm protsenti teenitud kasumilt. Samasugust maksu kaaluvad ka mitmed teised riigid, sealhulgas Hispaania, Itaalia ja Suurbritannia.