USA kaubanduskeskuste kett lõpetab Ivanka Trumpi brändi müümise

 (147)
Ivanka Trump
Ivanka TrumpFoto: Albin Lohr-Jones/SIPA

USA kaubanduskeskuste kett Nordstrom teatas teisipäeval, et lõpetab USA presidendi Donald Trumpi tütre Ivanka brändi alla kuuluvate riiete ja jalanõude müümise.

Peale mitmenädalast kaubanduskeskuse vastast boikoteermiskampaaniat, mille korraldas president Trumpi vastane aktivistide grupp, teatas Nordstrom, et lõpetas Ivanka Trumpi toodete müümise, kirjutas Bloomberg.

"Me lõpetasime Ivanka Trumpi brändi müümise madalate müüginumbrite tõttu," teatas Nordstrom.

Aktivistide grupi juht Shannon Coulter ütles, et Nordstromi survestamine algas peale Donald Trumpi vulgaarseid väljaütlemisi naiste kohta. Coulter võttis kaubanduskeskusega ühendust ja ütles, et nad peaksid lõpetama Ivanka Trumpi toodete müümise.

Eelmisel neljapäeval võtsid aktivistid ette reaalsed sammud Nordstromi vastu, hõivates ettevõtte telefoniliinid pidevate kõnedega ning saates üle 230 000 twitteri säutsu nõudes toodete müügi lõpetamist.

Sama aktivistide grupp on rünnanud enam kui 60 ettevõtet, nende hulgas president Trumpile kuuluvaid hotelle, golfiklubisid ja poode, mis müüvad teda toetavaid tooteid.

Ivanka Trumpi ettevõtte kõneisik ütles, et algselt ostis Nordstrom brändilt kevadhooajaks riideid, kuid muutis siis meelt ja otsustas Ivanka brändi mitte müüa.