USA postiteenistus kirju ja pakke praegu Eestisse ei saada

 (155)
Eestist USA-sse kirja saata saad, vastupidi aga mitte.
Eestist USA-sse kirja saata saad, vastupidi aga mitte.Foto: Andres Putting

USA postiteenistus(USPS) ei võta praegu vastu saadetisi, mis on adresseeritud Eestisse, kuna reisilennukite lendude arvu on oluliselt kärbitud ja siht- või transiitriikide postiteenistute töö on samuti häiritud.

USA postiteenistus tõi kodulehel välja lisaks Eestile veel 110 riiki, kuhu nad saadetisi praegu vastu ei võta. Ühtegi teist Euroopa Liidu riiki nende seas peale Eesti pole.

Postiteenistus palub inimestel mitte tuua postkontoritesse neid pakke ja kirju, mis peaksid ühte 111 riigist minema.

Saadetised, mis jõuti postkontorisse veel viia, aga mida ei saa edasi saata, tagastatakse saatjale. Postiteenistus märgib, et praegu on ilmselt tuhandeid saadetistega täidetud kaubakonteinereid üle ilma, mis ootavad lennujaamades või transiitpeatustes piiride avanemist ning edasist menetlust.

"Ilmselt läheb nädalaid, kui mitte kuid mõnede saadetiste liikumiseks," nentis teenistus kodulehel.

Omniva kirjutas aprilli keskel, et lennuühenduste ebastabiilsuse tõttu võtab saadetiste eksport enamikesse riikidesse tavapärasest kauem aega. "Tegeleme alternatiivsete võimaluste leidmisega (sh lennuühenduste asendamine maanteetranspordiga), kuid hetkel peab arvestama pikenenud tarneaegadega," märkisid nad kodulehel. Eile uuendatud nimekirjast selgub, et Eestist Ameerika Ühendriikidesse pakke ja kirju saab saata, kuigi vastupidine ühendus ei tööta.