Uudis Eestisse rajatavast andmekeskusest levis kiiresti üle maailma

 (27)
Kaimar Karu ja MCF Estonia juht Kert Evert teisipäevasel andmekeskuse rajamise avaüritusel.
Kaimar Karu ja MCF Estonia juht Kert Evert teisipäevasel andmekeskuse rajamise avaüritusel.Foto: Raul Mee

Sel nädalal avas IT-minister Kaimar Karu Saue valda kerkiva Balti suurima MCF andmekeskuse esimese etapi ehituse. 100 miljonit eurot maksva kompleksi rajamist kajastasid kümned rahvusvahelised väljaanded nagu New York Times, Washington Post, Associated Press, Arab Times, Fox News ja ABC News.

Associated Press tsiteerib artiklis minister Kaimar Karu, kelle sõnul näitab andmekeskuse rajamine, et investorid usuvad Eesti IT-võimekusse. “Andmekeskuse rajamine tugevdab meie positsiooni regioonis ning avab uued võimalused rahvusvahelises konkurentsis,” ütles Karu rahvusvahelisele uudisteagentuurile.

Baltimaade suurim andmekeskus valmib kolmes etapis. Esimene, 30 miljonit eurot maksev etapp hõlmab kolmekorruselist 14 500 ruutmeetri suurust hoonet, mis valmib 2021. aasta esimeses kvartalis. Sauel asuvale krundile on planeeritud veel kaks sama suurt laiendust. Kokku mahutab andmekeskuse esimene etapp kuni 1100 seadmekappi 45 000 serveriga ning täismahus kompleks 3300 seadmekappi 135 000 serveriga.

MCF andmekeskuse projekti algatasid nimekad ja pikaajalise kogemusega Eesti ning Soome erainvestorid. Projekti on aidanud praegusesse etappi jõuda teiste seas ka näiteks EAS, majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ning veel kümmekond avaliku ja erasektori asutust.

Vaata siit pilte uhkest ehituse esimese etapi avamise üritusest.