Uuring: Eesti tippjuhtide majanduslik optimism on langenud

 (5)
Uuring: Eesti tippjuhtide majanduslik optimism on langenud
Scanpix/Panther Media

Uuringu kohaselt on Eesti tippjuhtide majandusliku optimismi tase võrreldes varasemate aastatega märkimisväärselt langenud ning on umbes samal tasemel Skandinaavia riikidega, vahendab ERR-i uudisteportaal.

Maailma Majandusfoorumi tänavusel konverentsil Davosis avaldab PwC 18ndat korda maailma tippjuhtide uuringu "Global CEO Survey", mis on koostatud pea 80 riigi enam kui 1300 tippjuhi arvamuste ja hinnangute põhjal. Globaalselt on tippjuhtide optimismi indeks väga sarnane eelmisele aastale, ja tippjuhte, kes on veendunud oma ettevõtte käibe kasvus alanud aastal, on maailmas protsentuaalselt sama palju kui mullu - 39%, rääkis nõustamis- ja audiitorettevõtte PricewaterhouseCoopers (PwC) Eesti juht Ago Vilu intervjuus ETV saatele "Terevisioon".

Traditsiooniliselt viidi samasugune uuring läbi ka Eesti tippjuhtide seas. Eesti kohta Vilu sõnul väga häid uudiseid ei ole, sest viimaste aastate tulemusi võrreldes olid Eesti tippjuhtide seekordsed hinnangud kõige negatiivsemad.

"Kui aasta tagasi 41% juhtidest uskus oma ettevõtte käibe kasvu, siis seekord oli neid, kes olid oma käibe kasvus veendunud, vaid 25%. Nii et [---] langus oli päris märkimisväärne," ütles Vilu.

Loe pikemalt ERR-i portaalist.