Uuring: elektriauto on bensiinimootoriga autost keskkonnasäästlikum ka tootmistsüklit arvestades

 (31)
Tesla Model S
Tesla Model SFoto: Tanel Meos

Värskest USAs läbiviidud uuringust selgus, et elektriauto on loodussõbralikum mis tahes säästlikust sisepõlemismootoriga autost.

Uuring, mille viis läbi Murelike Teadlase Ühing (Union of Concerned Scientists), arvestas osariikide kaupa välja, kui palju annavad elektriautod keskkonnasäästu, võttes arvesse elektritootmisega kaasnevat reostust, kirjutas LA Times.

Selgus, et kõikides USA osariikides on elektriautod oma kasutusperioodi jooksul kokkuvõttes tunduvalt keskkonnasõbralikumad, kui kõige väiksema heitgaasiemissiooniga bensiinimootoriga autod.

Uuringus võeti arvesse nii meetodit, kuidas elektrit toodetakse ning ka seda, kui palju auto ehitamisel kasutatakse loodusele kahjulikke vahendeid. Samuti arvestati seda, kuidas mõjub keskkonnale naftatoodete töötlemine ja transport.

Elektriauto loodussõbralikkus varieerus üle kogu riigi. Kõige keskkonnasäästlikumaks kujunes elektriauto piirkondades, kus elektri tootmiseks kasutatakse taastuvallikaid. Samas nendes piirkondades, kus elektrit tehakse peamiselt fossiilsetest kütustest, ei jäänud elektriauto ökoloogiline jalajälg eriti palju bensiinimootoritele alla.