Uuring: karantiini ajal pankrotistus poole vähem ettevõtteid kui aasta eest

 (8)
Pankrot.
Pankrot.Foto: Scanpix, PantherMedia / Andriy Popov

Covid-19 pandeemia põhjustatud karantiiniperioodi ajal (1. märtsist kuni 1. juulini) pankrotistus Leedus 250 ettevõtet ehk pea poole vähem kui eelmise aasta samal ajal, näitavad analüüsifirma Scorify andmed.

Scorify andmetel andsid nende ettevõtete pankroti poole tüürimisest juba aasta tagasi aimu töötajate arvu vähendamine, võlg sotsiaalkindlustusfondi Sodra ees ning kerkinud krediidiriski näitajad, kirjutab Leedu Delfi.

„On tõenäoline, et pankrotiprotsessiga venitatakse ning ettevõtete omanikud ei langeta praegu vajalikke otsuseid ning ootavad teist poolaastast, et majandusse olukord selgineks ning oleks selgem ka ettevõtluse suund,“ selgitas Scorify juht Žilvinas Milerius.

Uuring näitas, et sellel aastal pankrotistunud ettevõtetel oli probleeme juba 2018. aasta alguses- ligi 40%-l ettevõtetel ei olnud juba tollal töötajaid ning võlgade pärast oldi kohtus.

Leedu parlament võttis aprillis vastu moratooriumi, pankrot- ja restruktureerimise seaduse, mis lubab ettevõtete juhtidel pärast karantiini lõppu kolme kuu jooksul pankroti- või restruktureerimise tõttu kohtu poole mitte pöörduda.