Uuring: kus tahavad Euroopa tudengid töötada?

 (1)
Uuring: kus tahavad Euroopa tudengid töötada?
TudengidReuters

Möödunud nädalal avaldatud uuringu kohaselt eelistavad Euroopa tudengid töötada tehnoloogiafirmade ja autotootjate juures.

Uuringufirma Universum läbiviidud küsitluse kohaselt sooviksid tudengid tehnoloogiasektoris töötada sellistes firmades nagu Samsung, Amazon ja Huawei, kirjutab CNN.

Uuringufirma tegevjuhi Claudia Tattanelli sõnul muudab tehnoloogiafirmad ahvatlevaks nende prestiiž ja dünaamiline töökeskkond. „Noori mõjutab see, mis on lahe ja trendikas," ütles Tattanelli. „Neid huvitab töökultuur, mida arendavad sellised ettevõtted nagu näiteks Amazon."

Ärindust õppivate tudengite silmis edestab üks ettevõte kõiki teisi. Google on seitsmendat aastat järjest kõige atraktiivsem tööandja.

Siin on nimekiri ärindustudengite kümnest kõige ihaldusväärsemast tööandjast:

1. Google

2. L'Oreal Group

3. Microsoft

4. PricewaterhouseCoopers

5. Ernst & Young

6. KPMG

7. Deloitte

8. Goldman Sachs

9. McKinsey & Company

10. Boston Consulting Group

Insenerindust ja infotehnoloogiat õppivate tudengite seas on autotootjad muutunud populaarsemaks. Huvi on kasvanud Volvo vastu, mis tõusis nimekirjas 54. kohalt 28-le.

Insenerinduse ja IT-valdkonna tudengite kõige ihaldusväärsemad tööandjad:

1. Google

2. Microsoft

3. IBM

4. Siemens

5. Daimler/Mercedes-Benz

6. Bosch

7. General Electric

8. Airbus

9. Intel

10. BMW

Uuringufirma Universum viis tänavuse küsitluse läbi 200 000 tudengi seas, kes õpivad ärindust, insenerindust ja infotehnoloogiat 12 kõige suurema majandusega Euroopa riigis.