Uuring paljastab kuhu Venemaa rikkurid oma raha paigutavad

 (5)
Dollarid.
Dollarid.Foto: Scanpix/ Arif Ali, AFP

Venemaa rikkurid on maailma ühed konservatiivsemad investorid. Enam kui pool nende investeeritud varadest on paigutatud garanteeritud tuluga instrumentidesse ( võlakirjadesse ning rahaturuinstrumentidesse), samal ajal kui maailma rikaste portfellides moodustavad sellised investeeringud keskmiselt vaid 37%, selgub Knight Franki uuest rahvusvahelisest miljonäride uuringust.

Esimest korda uuris ettevõte detailselt, kuhu on maailma erinevate regioonide enam kui 30 miljoni dollari mahus vaba raha omanikud selle investeerinud.

Uuringust ilmneb, Venemaa ning teiste SRÜ riikide rikkurid panid raha võlakirjadesse (nende osakaal portfellis oi 27%), rahaturu instrumentidesse (26%), aga ka kinnisvarasse ( 20%), vahendab Vedomosti.

Raha ning võlakirjade osakaalult portfellis edestasid Venemaa rikkad kõikide teste regioonide rikkaid. Kinnisvarasse raha paigutamise huvi oli maailma keskmisel tasemel.

Aktsiatesse raha paigutamist Venemaa rikkad ei armasta- aktsiaturule oli paigutanud vaid 16% varadest. Nendest väiksemad aktsiaturu huvilised olid vaid Ladina-Ameerika rikkad, kus osakaal oli vaid 12%.
Aktsiaturule panevad oma raha enim Põhja-Ameerika rikkad- seal on osakaal 40% ning Austraalias-35%.