Uuring: üha rohkem ettevõtteid kavandab palgatõusu

 (9)
Uuring: üha rohkem ettevõtteid kavandab palgatõusu
Foto: Ester Vaitmaa

Viimasel kuuel aastal on pidevalt kasvanud nende Eesti ettevõtete arv, kes kavatsevad tõsta töötajate palkasid, näitab KPMG äriliidrite uuringu “Majanduse Pulss” tulemuste analüüs aastatest 2010-2015.

Kui majanduskriisi tõttu domineeris 2010. aastal seisukoht, et palku ei ole kavas märkimisväärselt tõsta (80% vastanute arvates), siis alates 2012. aastast on kõige rohkem äriliidreid arvanud, et töötajate palgad tõusevad kuni 5% ˗ tänavuses uuringus prognoosis seda 57% vastanutest.

Palgakasvu vahemikus 5% kuni 10% näeb seekord 17% vastanutest, teatas KPMG Baltics OÜ.

Statistikaameti andmetel on Eesti keskmine brutokuupalga aastakasv ulatunud viimastel aastatel 6-7 protsendi kanti, mis vastab uuringutes väljendatud seisukohtadele.

KPMG küsitles 2015. aasta septembris üheksa KIE riigi– Eesti, Läti, Leedu, Poola, Tšehhi Vabariigi, Slovakkia, Rumeenia, Horvaatia ning Bosnia ja Hertsegoviina äriliidreid, kes avaldasid arvamust riikide majanduse, euro, välisinvesteeringute, maksukeskkonna ja ettevõtete palga- ja personaliküsimuste osas. Veebiküsitlusele vastas osalenud riikides 731 tippjuhti ja ettevõtte omanikku.