Uus e-kommertsi standard tulekul


Kauaaegsed rivaalid IBM ja Microsoft teatasid, et on loonud ühiselt eeldused uue e-kommertsi standardi loomiseks, mis lihtsustab tarkvara saatmist üle Interneti.

IBM ja Microsoft ning Hewlett Packard, Oracle ja Sun Microsystems võistlevad uue Interneti tarkvara turul, mis võimaldaks firmadel ja e-kommertsi lehekülgedel pakkuda Interneti-põhiseid teenuseid. Firmade nägemuse kohaselt ei pea inimesed tulevikus installeerima oma arvutitesse tarkvara või teisi võrguühenduseks vajalikke lisasid. Selle asemel saaks inimesed vajalikku tarkvara kasutada teenusena võrgus.

Microsoft teatas varem käesoleval aastal .Net’i initsiatiivist, mis teeb Microsofti olemasolevala tarkvara kättesaadavaks üle Interneti nii tavalistele personaalarvutitele kui ka mobiiltelefonidele ja pihuarvutitele.

Microsofti ja IBM-i uus standard, mida nad nimetavad Web Services Description Language, pakub lihtsa võimaluse mõõta Interneti-põhiste teenuste efektiivsust. IBM-i e-äri standardite strateegia programmi direktori Bob Sutori sõnul selgitab see kaasalöömise tingimusi ja Interneti-teenuseid.

Tööstusstandardite kehtestajatele ei ole ettepanekut uue standardi kehtestamise osas veel tehtud.

Cnet / MEGA

Ekspressi konverents 2020