Uus fondivalitseja EfTEN Capital sai tegevusloa


Finantsinspektsioon andis EfTEN Capital AS-le fondivalitseja tegevusloa.

EfTEN Capital hakkab valitsema kinnisvarafonde ning lisaks osutama kinnisvaraga seotud nõustamise ja vara valitsemise teenust, teatas finantsinspektsioon.

EfTEN Capital AS-i juhatusse kuuluvad Viljar Arakas ja Maie Kütt ning nõukogusse Hannes Tamjärv, Olav Miil, Jaan Pillesaar, Peeter Mänd ja Arti Arakas.
EfTEN Capitalil on kokku kümme aktsionäri, neist suurim 35 protsendilise osalusega Viljar Arakasele kuuluv OÜ Miemma Holding.

Investeerimisfondide valitsemiseks on vajalik finantsinspektsiooni tegevusluba, mille inspektsioon on varasemalt väljastanud aktsiaseltsidele Avaron Asset Management, Danske Capital, ERGO Varahalduse AS, GILD Fund Management, GILD Property Asset Management, Hansa Investeerimisfondid, Kawe Kapital, LHV Varahaldus, Limestone Investment Management, Nordea Pensions Estonia AS, Redgate Varahaldus, SEB Varahaldus, Trigon Alternative Funds ja Trigon Funds.

Fondivalitseja põhiliseks tegevusalaks on fondide ja väärtpaberiportfellide valitsemine. Sealhulgas osakute väljalaske ja tagasiostmise korraldamine, fondi vara investeerimine, vara üle arvestuse pidamine ning muu asjakohane tegevus.
Üks fondivalitseja võib valitseda mitut fondi.