„Kui mõista defitsiidi all seda, et ostjad ei leia endale sobivaid kortereid, siis see võib kätte jõuda aasta lõpus, sest viimase 1,5 aasta jooksul ei ole uusi juurde tulnud. Mitmed arendajad aga tegelevad juba uute projektide alustamise ettevalmistustöödega,“ ütles Mart Saa
.


Eften Capital ASi juht Viljar Arakas jäi skeptiliseks korterite defitsiidi tekkimise osas. „Meil on palju „vaikivat pakkumist“ ja külmutatud planeeringuid, mida nüüd, soodsamas ärikeskkonnas, saab lõpuni viia. Samas nii ebalikviidsel turul kui seda on Balti riigid, ei tasu millegi üle imestada,“ ütles ta.


Merko Ehituse elamuehitusdivisjoni juht Tiit Kuusik tõi välja, et uute korterite osa on hinnanguliselt 20% korteritehingute koguarvust Tallinnas, kõikudes viimase aasta jooksul 60-80 ühiku ümber kuus. Praegu on Tallinna piirkonnas turul ca 1000 uut aastatel 2006-2008 valminud korterit, millest paljudele ei õnnestu müüja soovitud hinnatasemel ostjaid leida ebaõnnestunud asukoha, arendamata infrastruktuuri, läbimõtlemata planeeringute ja ehituse kehva kvaliteedi tõttu.


Kuusiku arvates on Tallinna korteriturul olemas nõudlus uute valmivate korterite vastu, mis paiknevad olemasolevas elukeskkonnas ja mille planeerimisel ning ehitamisel on arvestatud inimeste vajadustega ning kõrgete kvaliteedinõuetega materjalide valikul ja ehitusel.