Uute piirangute tõttu katkeb laevadel reisijatevedu Soome

 (50)
Praegu sõidab Tallinna Helsingi vahet veel vaid Tallink Megastar.
Praegu sõidab Tallinna Helsingi vahet veel vaid Tallink Megastar.Foto: Ilmar Saabas

Kuna Soome valitsus kehtestas esmaspäeval uued, karmimad piirangud, mis puudutavad ka reisijatevedu laevadel Soome ja Eesti ning Soome ja Rootsi vahel, siis Soome suunal laevad enam reisijaid peale ei võta, küll aga saavad Eestisse sõitvad reisijaid laevale. Piirangud rakenduvad paari päeva jooksul, kirjutab ERRi uudisteportaal.

Soome liiiklusamet esitas kõigile laevafirmadele, kes Soome suunal meretranspordiga tegelevad, palve reisijatevedu nende liinidel peatada ja seda tähtajatult, ütles Tallinki kommunikatsioonijuht Katri Link. Millal täpselt reisijatevedu Soome suunal katkeb, pole veel selge, kuid tõenäoliselt juhtub see neljapäeval või reedel, lisas Tallinki esindaja.

"Praegu me veel kindlalt ei tea, mis kuupäeval see kehtima hakkab, millal Soome suunal enam reisijatevedu ei toimu. Eilse seisuga oli selleks kuupäevaks 1. aprill ehk kolmapäeva õhtust oleks reisijatevedu meie Soome liinidel Soome suunal katkenud," rääkis Link.

Täna sai laevadfirma info, et kuivõrd soomlasi on kuskil Lääne-Euroopas veel päris palju lõksus ja nad üritavad koju jõuda, siis neile vastutulemiseks lükatakse seda tähtaega veidi edasi. "See ei lükku edasi väga palju, kui, siis paari päeva võrra," lisas Tallinki kommunikatsioonijuht.

Tallinki laevadest sõidab Tallinna ja Helsingi vahel praegu vaid Megastar, mida Soome toetab rahaliselt, et kaubaveod Eesti ja Soome vahel jätkuksid. Megastar võtab peale ka reisijaid ning vähemalt teisipäeval ja kolmapäeval reisijatevedu jätkub, kinnitas Link.

Loe lähemalt ERRi uudisteportaalist.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!