Vaata, kuhu lähevad maailma tehnoloogiasektori talendid

 (2)
Vaata, kuhu lähevad maailma tehnoloogiasektori talendid
ISGNi peakorter Bangalore linnas.FOTO: STRINGER/INDIA/Scanpix

Tehnoloogiasektor on maailma majanduses hetkel üks peamisi kasvumootoreid. Riigid püüavad enda juurde meelitada tehnoloogiaala talente. LinkedIn tegi oma kasutajate profiilide uuringu, mis hõlmas nende ligi 300 miljonit kontoomanikku. Vaadati, milliste linnade suunas on eelmisel aastal enim liikunud tehnoloogiatalendid.

52 sõelale jäänud linna keskmine tehno-talentide arvu kasv oli 16%. Selles vallas riisuvad koore India linnad, mis tähendab, et just siit riigist on tulevikus oodata suurimat panust tehnoloogiasektorisse.

San Francisco ehk koht, kus asub Silicon Valley, on tabelis alles viies, kuid seal märkis koguni iga kolmas piirkonda kolinud inimene oma LinkedIn'i profiilis ühe pädevusena tehnoloogia-alase oskuse.

Euroopa linnadest on valikus vaid neli keskust. Neist suurim London, kuhu aastaga siirdus 8313 uut tehnoloogiaalast talenti. Euroopa teine on Pariis 3846 ning kolmas Madrid 2055 tehnoajuga. Viimasena on mainitud veel Berliini.

Esikohal on India linn Banglore 26 453 uue tehnoloogiasektori töötajaga. Veidi üle 10 000 uue töötajaga on esikolmikus veel kaks India paika Pune ning Hyderabad, mis on riigi ning kogu maailma ühed suuremad kasvajad just tehnoloogiasektori uute töötajate osas.

Siin TOP 10 linna, mis meelitasid aastaga enim tehnoloogia-talente:

1.       Bangalore, India - kasv 44%

2.       Pune, India - kasv 43%

3.       Hyderabad, India - kasv 43%

4.       India, Chennai - kasv 38%

5.       USA, San Francisco lahe piirkond - kasv 31%

6.       USA, Seattle - kasv 29%

7.       USA, Austin - kasv 23%

8.       Austraalia, Melbourne - kasv 22%

9.       Austraalia, Sydney - kasv 22%

10.   India, Gurgaon - kasv 21%

Keda huvitavad ka ülejäänud 42 kaardistatud linna, vaadake andmeid siit.