Vaata, millise Euroopa pealinna elanikud on kõige rahulolevamad ja millisel kohal on Tallinn!

 (27)
Tallinn õhust
Tallinn õhustFoto: Hendrik Osula

Euroopa pealinnade elanikest on kõige rahulolevamad Leedu pealinna Vilniuse elanikud, tallinlased on oma elukohaga rohkem rahul kui põhjanaabrid Helsingis, selgub Eurostati uuringust.

Vilniuse elanikest on oma eluga linnas rahul 98%. Kolme aastaga on rahulolevate elanike arv kasvanud 5 protsendipunkti võrra.

Teisel kohal on Rootsi pealinn Stockholm, kus rahulolevaid elanikke on 97%, näitaja on kolme aastaga tõusnud protsendipunkti võrra.

Esikolmikusse mahub veel Taani pealinn Kopenhaagen, kus rahul on samuti 97% elanikest. Sama suur oli rahulolevate elanike arv ka kolm aastat varem.

Tallinlastest on oma eluga linnas rahul 92%, mis annab meile edetabelis 11. koha. Tallinlaste rahulolu on kolme aastaga kasvanud kolme protsendipunkti võrra.

Põhjanaabrid Helsingis on edetabelis kohe Tallinna järel 12. kohal 91 protsendiga. Helsingi on ka üks viiest Euroopa Liidu pealinnast, mille elanike rahulolu on kolme aastaga vähenenud (-1 protsendipunkt).

Riia elanikest on eluga rahul 89% ning näitaja on kolme aastaga kerkinud 5 protsendipunkti.

Suurima languse (-2 protsendipunkti) on teinud Amsterdam, Berliin ja Lissabon.

Oma eluga kõige rahulolematumad on Kreeka pealinna Ateena elanikud, kus rahulolevaid on vaid 71%. Samas on ateenlaste rahulolu kolme aastaga teinud kõige suurema, 15-protsendipunktilise hüppe.
Ateenale järgneb äraspidises nimekirjas Rooma (80%), Bukarest ning Pariis (83%).

Allapoole 90% piiri jääb rahulolunäitaja 10 Euroopa Liidu pealinnas.