Vaata, millised maailma riigid võivad Kreeka järel pankrotti minna

 (128)
EUROZONE-GREECE/
Demonstrators display the Greek flag in front of parliament in AthensFoto: YIANNIS KOURTOGLOU, REUTERS

Kreeka võladraama on üldtuntud. Paraku moodustab Kreeka täiesti tühise osa pretsedenditust maailma võlakriisist, mis võib igal hetkel plahvatada, kirjutab finantsportaal ZeroHedge.

Kogu maailmas on nii palju võlga, et see moodustab 286% maailma majanduslikust kogutoodangust. Võlga on kokku 200 triljonit dollarit. Meie planeedi iga mehe, naise ja lapse kohta on võlga umbes 28 000 dollarit. Arvestades seda, et pool maailma elanikkonnast elab alla 10 dollarilise päevasissetulekuga, ei ole seda võlakuhilat kunagi võimalik ära maksta.

Siin on nimekiri 24 riigist, mis on täieulatuslikus võlakriisis ja veel 14, mis on selle lähedal.

Võlakriisiga on kohe silmitsi seismas Armeenia, Belize, Costa Rica, Horvaatia, Küpros, Dominikaani Vabariik, El Salvador, Gambia, Kreeka, Grenada, Iirimaa, Jamaika, Liibanon, Makedoonia, Marshalli saared, Montenegro, Portugal, Hispaania, Sri lanka, St. Vincent ja Grenaldiinid, Tuneesia, Ukaina, Sudaan ja Zimbabwe.

Kuid see ei ole veel kõik. Väga lähedal on tõsistele jamadele ka Bhutan, Cape Verde, Dominica, Etioopia, Ghana, Laos, Mauretania, Mongoolia, Mosambiik, Samoa, Sao Tome ja Princile, Senegal, Tansaania ja Uganda.

Ilmselt ei leidu nendele riikidele nii heldeid sponsoreid nagu Kreekale.