Vaata, millised on kõige populaarsemad turismisihtpunktid Baltimaades

 (8)
Mida külastada Lätis-Leedus?
Vaata, millised on kõige populaarsemad turismisihtpunktid Baltimaades
Vilniuse jõulupuuFoto: AP/Scanipix

Uue aasta alguses on paras aeg teha ka reisiplaane ning miks mitte võtta plaani väljasõit lõunanaabrite juurde. Alljärgnevalt lühike ülevaade Baltimaade kuulsaimatest sihtpunktidest.

Lätti saabuvad turistid eelkõige Riia kaudu ja 83,5% huvireisijaid ööbib seal. Ülejäänud levinumad sihtkohad on Jūrmala, Sigulda, Ventspils ja Rundāle loss.

Leedus on turistide peamine sihtpunkt Vilnius, mis on näiteks Valgevene pealinna Minski elanike jaoks üsna levinud ostlemiskoht. Peale selle leiavad turistid tee Palangasse ja Nidasse, samuti sisemaale Druskininkai ja Birštonasi looduskaunitesse piirkondadesse. Uueks tõusvaks turismitäheks võib nimetada Anykščiai linna.

Eestisse saabuvad turistid peamiselt Tallinna kaudu ja umbes pooled neist kaugemale ei jõuagi. Teised populaarsed sihtkohad on Pärnu, Tartu ja Lääne-Eesti saared.

Hea lugeja! Milliseid külastamist väärt paiku lisaksid eelnenud populaarsemate Baltimaade sihtpunktide nimekirjale? Kirjuta oma mõtted selle loo kommentaariumisse või aadressile rahvahaal@delfi.ee !

Mis riikide turistid Baltimaid kõige rohkem külastavad?

TOP3 eelmise aasta kolme esimese kvartali andmetel.

Leedu

1.Saksa
2.Valgevene
3.Venemaa

Läti

1.Leedu
2.Eesti
3.Venemaa

Eesti

1.Soome
2.Venemaa
3.Saksamaa