Vaata, millistel pankadel on enim Kreeka riske


Vaata, millistel pankadel on enim Kreeka riske
Klindid naudivad Prantsusmaal HSBC sularahaautomaadi võimalusiFoto: Scanpix/ Reuters

Euroopa pankadest suurim Kreeka risk on HSBC pangal. Sellel globaalsel pangal on 6 miljardi dollari väärtuses Kreeka varasid, vahendab Bloomberg.

„Nagu kõik pangad on ka HSBC valmistunud sellisteks sündmusteks ja võtnud ette tarvilike meetmeid,“ teatas pank pressiteates. „Me jälgime arenguid hoides oma kundesid meie veebilehe kaudu informeerituna, kui me ise saame informatsiooni.“

Euroopa suurim pank on vähendanud Kreeka varasid. 2013. aasta lõpus oli neid veel 7,3 miljardit dollarit. Peamiselt moodustasid varad laenud teistele pankadele ja laevandussektorile, prognoosis analüüsimaja Sanford C. Bernstein & Co.

„HSBC-l on Kreekas 12 jae- ja korporatiivklientide teenindamiseks mõeldud kontorit,“ ütles Bernsteini analüütik Chirantan Barua. „Ka on pangal 2 miljardi dollariline avatud risk Kreeka laevanduse suhtes. Lisaks otsesele krediidiriskile kannatavad pangad tõenäoliselt veel teises ja kolmandas laines mõjude tagajärjel, kui riskid realiseeruvad.“

Bank of America prognoosi kohaselt on HSBC Kreeka risk 5,5 miljardit dollarit. Talle järgnevad riskidega Prantsusmaa suurpank Credit Agricole (3,2 miljardit dollarit), Deutsche Bank (2,3 miljardit dollarit) ja Barclays 1,8 miljardi dollariga. Kokku on analüütikute hinnangul Euroopa pankade Kreeka risk 45 miljardit dollarit.

Suurbritannia Lloyds Banking Broupil oli detsembri lõpu seisuga 4,7 miljardi dollari ulatuses Kreeka varasid.