VAATA UUESTI | Milliseid müüte murrab mitmekesisus?

 (2)

Telia, Rimi, Swedbank ja Omniva arutlesid Eesti Inimõiguste Keskuse eestvedamisel, miks on mitmekesisus ettevõttele ja tööandjale oluline, ning kuidas ühiskonnas levinud stereotüübid ja müüdid on äritegevusele väljakutseks.

17. aprillil korraldasid mitmekesisuse päeva raames neli Eesti suurettevõtet paneeldiskussiooni, mida juhtis Eesti Inimõiguste Keskuse mitmekesisuse ekspert Kelly Grossthal.

Omniva, Rimi, Swedbanki ja Telia esindajad jagasid oma kogemusi ning arutlesid otseülekandes lähemalt, mida tähendab mitmekesisus organisatsioonile, miks on mitmekesisus ettevõttele ja tööandjale oluline ning millised on kõige kriitilisemad muudatused, mis vajavad tegemist, et mitmekesisustest tulenevaid eelarvamusi ja hirme vähendada

Viimaste uuringute kohaselt on tööandja valikul saanud üheks olulisimaks kriteeriumiks võrdne kohtlemine, kuid mida see täpsemalt tähendab? Millised on põhilised valearusaamad seoses mitmekesisusega ning kuidas me nende vastu võidelda saaksime? Mida toob tulevik 5-10 aasta pärast?

Ekspressi konverents 2020