Vakra: teletorn tuleks anda Tallinnale

 (30)
Rainer Vakra
Rainer VakraFoto: Siim Lõvi

Tallinna sotsiaaldemokraadid toetavad majandus- ja taristuminister Urve Palo algatust jätta kontroll teletorni üle Eestile ning teevad ettepaneku, et pealinna esinduslikuma turismiobjekti võiks üle anda Tallinna linnale.

"Teletorn on tallinlaste ja kõigi eestlaste jaoks olulise väärtusega sümbol. 1991. aasta augustis püüdis nõukogude armee teletorni vallutada, et Eestit muust maailmast ära lõigata ning paljud tallinlased kaitsesid seda oma eluga riskides. Ka see juhtum lähiajaloost näitab, et tegemist on strateegiliselt olulise rajatisega, mille üle peab kontroll jääma Eestile," ütles Tallinna sotsiaaldemokraatide juht, riigikogu liige Rainer Vakra.

Vakra sõnul peavad Tallinna sotsiaaldemokraadid oluliseks, et teletorn jääks Tallinna ühe sümbolina avalikku kasutusse ja jätkuvalt Tallinna ühe esinduslikumaks turismiobjektiks. "Nii nagu Eiffeli torn kuulub Pariisile võiks ka teletorn Tallinnale kuuluda nagu Rocca al Mare vabaõhumuuseum või Tallinna loomaaed."

"Kindlasti peab riik tegema kõik endast oleneva, et teletornist ei saaks järjekordset Edgari-nimelist munitsipaalausammast. Mõistlik on säilitada teatud riiklik järelevalve, et välistada teletorni rakendamine järgmise valimiskampaania ette ," lisas Vakra.