Valdur Laid: ma ei istu kogu aeg alluvate kukil küsimusega, mida sa täna tegid?

 (4)
Valdur Laid, TeliaSonera juht
Valdur LaidFoto: Priit Simson

Soome TeliaSonera juht Valdur Laid ütles, et usaldab oma tiimiliikmeid ning on juhina positiivse ja motiveeriva energia usku.

Tiimiliikmete usaldamine tugineb selgetele vastutustele, mida on kerge mõõta, kirjutas laupäevaleht LP. See tähendab ka selge sõnaga ütlemist, mida inimestelt ootad. Kui näed probleeme, siis pakud oma tuge, aidates ületada takistusi, mis inimesel tekivad.

„Ma ei torgi oma kolleege iga päev, sest see on kohutavalt frustreeriv nii mulle kui ka inimesele, kes tööd teeb. On ju hirmutav, kui juht istub kogu aeg kukil küsimusega: mida sa täna tegid?” selgitab Valdur Laid.

Tema sõnul suurendab inimese sisemist motivatsiooni kõige paremini see, kui tööülesanne on piisavalt pingutav, väljakutset ja isiklikku arengut pakkuv ning inimesele on antud vabadus ise otsustada, kuidas selle lahendamisega hakkama saada.

Palju annab ka juurde, kui inimene mõistab, et tema tööl on natuke laiem tähendus kui pelk „teen tööd ja teenin raha” tõdemus. See ei pea olema midagi pühalikku või ülevat, aga tähtis on tajuda, et panustad millessegi, millest inimestel, äridel või ühiskonnal võib kasu olla.