Valdur Laid: ma ei pidanud ennast Soomes tõestama

 (9)
Valdur Laid, TeliaSonera juht
Valdur Laid, TeliaSonera juhtFoto: Priit Simson

Soome ühe suurema ettevõtte TeliaSonera juhi Valdur Laidi sõnul on Eesti Elion, mida ta oli kaheksa aastat oma tiimiga vedanud, üle lahe väga kõrges hinnas, kirjutas laupäevaleht LP.

Kogu Valdur Laidi töökeskkond, turg ja äri on mõistagi soomekeelne ja soomemeelne. „Aga ma ei olnud võõras. Eesti Elion, mida olin kaheksa aastat oma tiimiga vedanud, oli siin väga kõrges hinnas. Teati seda, mida oleme teinud ja saavutanud. Mul ei olnud vaja end tõestada,” sõnab Laid.

Teati ka tema juhtimisviisi, kus kõige tähtsam on meeskonnatöö ja omavaheline usalduslik suhe. „Need inimesed, kellega koos töötad, peavad olema kahtlemata võimekad, aga ka sellised, kellega sa meelsasti ka vaba aega veedaksid. Mingitest asjadest peab olema tiimi liikmetel sarnane arusaam. See kajab ka töös vastu,” ütleb Laid.

Oma karjäärihüpet Soome ühe suurema ettevõtte juhiks ei sea Laid rahvuse skaalale. Kahe aastaga muutus ta Soneras töötades piisavalt omaks, nii et rahvus ei olnud ettevõtte juhiks määramisel üldse oluline. Seda enam, et Valdur räägib hästi soome kõnekeelt.