Välisinvestorid tõmmatakse Venemaal kõvemini liistule

 (17)
Eelnõu järgi peab üks neist kahest investeeringule heakskiidu andma, kui sel on Venemaa kaitsevõime ja julgeoleku seisukohalt strateegiline tähtsus.
Eelnõu järgi peab üks neist kahest investeeringule heakskiidu andma, kui sel on Venemaa kaitsevõime ja julgeoleku seisukohalt strateegiline tähtsus.Foto: RIA Novosti/Scanpix

Venemaal võib hüppeliselt suureneda nende välisinvesteeringute osakaal, mille peab heaks kiitma president või peaminister.

Nimelt on Venemaa riiklik monopolidevastane teenistus esitanud seaduseelnõu, mis peaks suurendama kontrolli välisinvesteeringute üle. Praegu peab valitsuskomisjon heaks kiitma rahapaigutused, millega välisinvestor omandab mõnes Venemaa jaoks strateegilise valdkonna ettevõttes 25%, kirjutab Vedomosti. Strateegiliste valdkondade selgitus on antud välisinvesteeringute seaduses. Monopolidevastane amet tahab seadust muuta ja kehtestada uued tehingu eelkontrolli alused. Kui kavandataval investeeringul on Venemaa kaitsevõime ja julgeoleku seisukohalt strateegiline tähtsus, peab sellele heakskiidu andma riigi president või välisinvesteeringute valitsuskomisjoni esimees, kelleks praegu on Dmitri Medvedev.