Välisministeerium hoiatab Iraani ja Iraaki reisimise eest

 (122)
Välisministeerium hoiatab Iraani ja Iraaki reisimise eest
AFP

Seoses USA raketirünnaku järel kasvanud pingetega soovitab välisministeerium tungivalt hoiduda igasugusest reisimisest Iraaki ja Afganistani ning vältimatu vajaduseta reisimisest Iraani.

"Samuti soovitame tungivalt hoiduda reisimisest Iraanis Afganistani, Süüria, Pakistani ja Iraagiga piirnevatele aladele," teatas ministeerium.

Muudes piirkonna riikides jäävad kehtima välisministeeriumi senised reisisoovitused, kuid seoses pingete kasvuga tuleb olla valmis ohuhinnangu muutuseks.

Ministeerium soovitab riigis viibivatel Eesti kodanikel endast teada anda, kas e-posti konsul@mfa.ee või telefoni 637 7449 teel. Lisainfot leiab ka SIIT.

USA president Donald Trump hoiatas ööl vastu tänast Iraani, öeldes, et USA on valmis ründama enam kui pooltsada Iraani paika, kui Teheran otsustab ameeriklastele kindral Qassem Soleimani tapmise eest vastulöögi anda.

Soleimani tapeti Trumpi käsul ööl vastu reedet. "Tegutsesime eile öösel sõja ärahoidmiseks. Me ei tegutsenud sõja alustamiseks," ütles Trump, märkides, et nende soov ei ole muuta sealset riigikorraldust.

Uudis Soleimani tapmise kohta kutsus esile viivitamatu reaktsiooni Iraani ametiisikute poolt, kes selle hukka mõistsid.