Välisvisiite vältiv Kert Kingo loobus ka reisist Brüsselisse

 (182)
Kert Kingo riigikogus
Kert Kingo riigikogusFoto: Tiit Blaat

Kui välis- ja kaubandusministri Kert Kingo (EKRE) eelkäijad on oma ametisoleku ajal jõudnud käia keskmiselt 9,4 välisvisiidil, on minister, kes on lubanud võimalikult vähe välismaal käia, suutnud järgmisest välisvisiidist kõrvale hiilida, kirjutab Geenius.

Lisaks järgmisel nädalal Jaapanis toimuvale IT-ministrite G20 tippkohtumisele ei läinud minister Kingo ka eile Brüsselisse, kus ta pidi osalema Euroopa Liidu nõukogu kohtumisel, osaledes sel ajal valitsuse riigieelarve arutelul.

Just Brüsseli-visiidi tõttu sai Kingo veel enne selle toimumist noomida riigikogu väliskomisjonilt, kuna ei käinud riigikogulastele tutvustamas seisukohti, mida ta Eesti esindajana kavatseb nõukogus esindada. Riigikogu väliskomisjoni aseesimehe Marko Mihkelsoni sõnul oli reedel veel jutt, et Kingo plaanib Brüsselisse ikkagi minna.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi koostatud statistika kohaselt oli kõige agaram välislähetustel käia Urve Palo, kes viibis ministrina välismaal 25 korda, millest kõige pikem visiit kestis 7 päeva.

Loe pikemalt portaalist Geenius.