Valitsus andis nõusoleku Tallinki laenu põhitingimustele

 (226)
Tallink Stari esimenekaubasõit Eestist Saksamaale
Tallink Stari esimenekaubasõit Eestist SaksamaaleFoto: Henri-Kristian Kirsip

Valitsus kinnitas täna e-istungil laevanduskontserni Tallink Grupp käibekapitalilaenu põhitingimused, mis võimaldab ettevõttel katta selle aasta opereerimiskulu.

Laenu suurus on 100 miljonit eurot, tähtaeg kolm aastat ja laen tuleb tagastada ühes osas laenutähtaja lõpus. Intress on 12 kuu EURIBOR pluss kaks protsenti aastas. Lepingutasu moodustab 0,1 protsenti laenulimiidi summast.

Laenulimiit on lubatud kasutusse võtta osade kaupa, iga osa minimaalne suurus vähemalt 10 miljonit ja maksimaalne suurus 40 miljonit eurot.

Laenuintressi aluseks on Tallinki olemasolevate laenukohustuste keskmine hind. Laen peab olema tagatud laenusaaja ja tema konsolideerimisgruppi kuuluvatele ettevõtjatele kuuluvate varadega.

Tallinkile väljastab laenu Kredex.

Tallink ise oli soovinud riigilt likviidsuslaenu 150 miljonit eurot.

Tallink on tänulik Vabariigi Valitsusele, Majandus-ja kommunikatsiooniministeeriumile, Rahandusministeeriumile ning KredExile konstruktiivse ja hea koostöö eest Tallinki laenutaotluse lahendamisel, kommenteeris otsust Tallinki juhatuse esimees Paavo Nõgene.

"Oleme omalt poolt riiki algusest peale informeerinud sellest, et tegeleme paralleelselt riigilt kiire likviidsuslaenu taotlemisele ka pikemaajalise stabiilsuse tagamisega finantsinstitutsioonide abil ning pole seega kunagi eeldanud, et meie mured lahendaks ainuüksi Eesti riik," märkis ta. "Eelnevast lähtuvalt oleme tänaseks jõudnud kokkuleppele ajutise laenulepingu osas 100 miljoni euro suurusele summale, mille Tallink maksab riigile tagasi hiljemalt kolme aasta jooksul koos intressidega."

"Antud likviidsuslaen võimaldab meil nüüd keskenduda kauba- ja reisijateveo teenuste taastamisele meile väga oluliste naaberriikidega ning Eesti turismisektori ja laiema majanduse taastumise toetamisele. Laenulepingu sõlmimisest ja ka teiste finantseerimislepingute sõlmimisest anname läbi börsiteadete teada esimesel võimalusel," lausus Nõgene.